10 نکته موثر بروز رسانی وب سایت و تاثیر بروز رسانی برای سئو

اگر مدت زمان زیادی است که سراغ سایت خود نرفته اید و سایت خود را بروز رسانی نکرده اید باید با یک اراده قوی و صرف زمان و بودجه لازم خود را آماده کنید تا یه دستی به سر گوش وب سایتتان بکشید زیرا تغییرات اساسی بروزرسانی وب سایت به صورت دوره ای و منظم نتیجه مستقیم در سئو و بیشتر دیده شدنتان در نتیجه جستجوها می باشد. امروزه تکنولوژی و فناوری در تجارت حرف اول را میزند ، هنگامی که طراحی سایت خود را با هدف برند سازی و کسب سهم بیشتر از بازار آغاز کرده اید باید بدانید که با پیشرفت علوم رایانه ای اگر از سایت خود غافل شوید و بروزرسانی را به تعویق بیاندازید ممکن است به کسب و کار شما لطمه وارد شود و در نتیجه رنک و ترافیک وب سایت شما کاهش یابد در واقع هم هزینه ای که تا به حال کرده اید از بین رفته است و هم در یک رقابت آنلاین شما در حال باخت هستید ، بر این اساس میتوان گفت بروز رسانی و آپدیت وب سایت امری بسیار مهم در طراحی سایت می باشد ، همچنین باید برای فعالیت کسب و کار خود هدف تعیین کنید و در راستای هدف فعالیت ها ی خود را شروع کنید، کاربران وقتی وارد سایت شما می شوند انتظارحضور جذاب و بروز شما را دارند ساده ترین راه برای انتقال این حس به مخاطبتان تغییرات و آپدیت منظم سایت می باشد که برای سئونیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

در موتورهای جستجوی گوگل وب سایت هایی که دارای محتوای بروز و منحصر به فردی هستند با ارزش تر خواهد بود و رتبه خوب و جایگاه در دسترس تری برای کاربران به آنها می دهد. آپدیت و بروزرسانی به این معنی نیست که هر چند ماه یک بار مجدد طراحی سایت انجام شود بلکه به ایجاد تغییر در محتوا، کلمات کلیدی ، لینک ها و .. گفته می شود ، بطوری که یکی از قواعد و پارامترهای سئو و بهینه سازی وب سایت ، آپدیت و بروزرسانی وب سایت می باشد. روشهای زیر ، راهکارهایی است برای بروزرسانی وب سایت قدیمی ، البته همانطور که گفتیم نیاز به زمان یا انرژی شما دارد ، این راهکارها عبارتند:

1- پشتیبانی تیم طراحی سایت

همکاری لازم با یک تیم طراحی سایت می تواند مشکل عمده بروزرسانی و سئو سایت شما را حل کند ، چرا که اگر در طراحی سایت چندین گروه متنوع با هدف های مختلف روی سایت کار کنند نتیجه مطلوب نخواهد شد زیرا تیم طراحی تغییرات و اصلاحات و داینامیک بودن سایت را هدف قرار داده ، گروه بازار یاب ، بیشتر برای ارتقا رتبه بندی جستجو متمرکز شده ، که با داشتن یک گروه با چند فعالیت خاص در هر بخش ، به فعالیت کلی سئو کمک چندانی نخواهد شد ، ولی اگر از ابتدا همکاری با یک تیم طراحی سایت فعالیت را شروع کنیم این تفاوتها و ناهنجاری ها کمتر خواهد شد و تمام توان تیم برای موفقیت سئو بکار گرفته می شود.

2- چگونگی ایجاد پیوندهای متناقض (حذف محتوای قدیمی)

محتوایی که در وب سایت نشر داده می شود بعد از مدتی ، دیگر برای مخاطبان اهمیتی نخواهد داشت. زیرا از زمان وقوع آن بسیار گذشته است به این دلیل  شک نداشته باشید که این محتوا باید از وب سایت شما حذف و یا بروز رسانی شود که ما بروز رسانی را به شما پیشنهاد می کنیم.

یادتان نرود هدف از تولید محتوا این است که مخاطبان از طریق کانال های مختلف جذب وب سایت شما بشوند، تا ترافیک وب سایت افزایش یابد، گاهی در زمان بروز رسانی بدنبال فعالیت تازه و آغاز همکاری جدیدی هستید که این خود ممکن است دچار تناقض در ساختار URL سایت قدیمی باURL سایت جدید شما بشود زیرا زمانی که گوگل سایت شما را مورد خزش قرار دهد اگر URL  های قدیمی را پیدا نکند علاوه بر اینکه سایت شما جریمه می شود بر روی سئو سایتتان نیز تاثیر منفی خواهد داشت ، استفاده از URL های قدیمی در یک ساختار جدید کار بسیار مفیدی است و البته باید همه جوانب آن را سنجید مثلا در بک لینکهای وب سایت ، اگر لینک هایی که وب سایت های دیگر به وب سایت شما می دهند صفحه شما را پیدا نکنند این لینک ها را از دست می دهید و همچنین باعث پایین آمدن ترافیک سایت از آن منابع خواهید شد. در این مواقع باید از ریدایرکت استفاده کنید، روشی برای انتقال کاربران و موتورهای جستجو به آدرس URL  جدید به غیر از آدرس صفحه قدیمی، ابتدا ریدایرکت مورد نظر خود را تعیین کنید ، انواع ریدایرکت ها عبارتند از:

Moved permanently-301 : در دیتابیس موتور جستجو گوگل به طور دایمی آدرس جدید را جایگزین آدرس قدیمی خواهد کرد.

Found-302 : آدرس قدیمی را به مدت کوتاهی از دسترس خارج میکند که به این ریدایرکت موقت میگویند.

Temporery redirect-307: هنگامی که از رفرش یا بوکمارک کردن صفحه ای بخواهیم جلوگیری کنیم از این روش ریدایرکت استفاده می کنیم.

3- بروزرسانی محتوا

وقتی می خواهید مطالبی را در وب سایت بروزرسانی کنید باید تمامی محتوای نوشتاری که منتشر کرده اید را ابتدا بازنویسی سپس غلط گیری و در آخر کاهش یا افزایش دهید. معمولا در زمان تولید محتوا برخی نکات مختص به همان زمان نشر می باشد که ممکن است بعد از گذشت زمان ، اطلاعات در مورد یک موضوع تغییر کند و یا اطلاعات و دیتاهای جدید به آن اضافه شود. به همین دلیل بروزرسانی محتوای نوشتاری بسیار ضرورت دارد. اگر آپدیت وب سایت را از طریق تولید محتوا انجام می دهید، در هفته تقریبا دو بار بارگذاری مطالب و محتوا لازم می باشد البته در آپدیت کردن وب سایت از طریق تولید محتوا، زیاده روی جایز نیست زیرا انتشار بیش از حد محتوا حوصله کاربران را سر می برد وباعث کاهش تعداد بازدیدکننده‎‎ خواهد شد. گاهی هم در یک وب سایت ممکن است چندین مقاله با محتوای مشابه بارگذاری شده باشد. در این زمان بهترین کار این است که مقاله ها را با هم ادغام کنید. نکته مهم اینجاست که بدانید ادغام کردن محتوا های مشابه کیفیت مقاله را افزایش خواهد داد و شما به راحتی می توانید محتوای سایت را مطابق با سلیقه کاربران بروزرسانی کنید حتی ادغام کردن چندین محتوا از تولیدآن ساده تر می باشد و حتما باعث افزایش ترافیک وب سایت خواهد شد.

4- بروزرسانی لینکها 

برای بروزرسانی سایت از طریق تغییر لینک‎ها مانند بروزرسانی کلمات کلیدی باید ابتدا وضعیت سایت را بررسی کنید. بهتر است در ماه یک بار، آنالیز سایت و بررسی لینک‎ها‎ را انجام دهید و لینک‎ها‎ی شکسته را مشخص کنید. لینک سازی داخلی نیز باعث افزایش ترافیک وب سایت خواهد شد. می‎توانید از لینک درون سایت و یا خارج از سایت استفاده کنید.پس در مجموع بروزرسانی لینک ها عبارتند:

  • آنالیز سایت
  • تجزیه و تحلیل صفحات پیوند داده شده
  • حذف لینک‎ها‎ی شکسته و بی اعتبار
  • تعویض لینک‎ها‎ی صفحات داخلی و لینک‎ها‎ی خارجی

 

5- بروزرسانی وب سایت با آپدیت عناوین:

عناوین محتواها باید مورد بررسی قرار بگیرند و آنها نیز بهتر است تغییر و بروزرسانی شوند، این کار در فواصل طولانی انجام بگیرد بهتر می باشد. زیرا گاهی بازدیدکننده‎ها‎ با عناوین ارتباط برقرار خواهند کرد که با تغییرزود هنگام عنوان، جستجو برای بازدید کنندگان سخت خواهد شد. عناوین مهمترین بخش یک محتوا می باشد که قبل از هر چیز در دید کاربران قرار می گیرد، به همین دلیل باید دقیق و منطبق با محتواها انتخاب شود. لازم به ذکر است بدانید اگر از عناوین کپی استفاده کنید باعث کاهش رتبه سایت شما در گوگل خواهد شد پس زمان بروزرسانی عناوین بی کیفیت را حذف و بجای آن از عناوین جدیدی که با عناوین قبلی در تضاد نباشد استفاده کنید، یعنی  باید میان عناوین جدید و قدیم، همخوانی و شباهت ایجاد کنید.

6- بروزرسانی کلمات کلیدی:

در این تغییرات بنیادی از مبحث کلمات کلیدی نمیتوان چشم پوشی کرد، برای کسب رتبه بالای وب سایت موتورهای جستجو با توجه به نیاز کاربران، کلمات کلیدی را انتخاب خواهند کرد، هنگام بروزرسانی وب سایت باید کلمات کلیدی را بررسی و سایت را آنالیز کنید ، یعنی با تجزیه و تحلیل سایت و عملکرد رقبا، کلمات کلیدی مهم را تشخیص داده و سپس با آپدیت نمودن وب سایت، آنها را جایگزین کلمات کلیدی قبلی ‎کنید. برای بروزرسانی کلمات کلیدی فاصله زمانی خاصی مطرح نیست ولی باید کلمات مورد علاقه کاربران بررسی شود ، معمولا در هر ماه و یا در سال تنها یکبار این بروز رسانی را باید انجام دهید، به طور کلی می توان گفت با گذشت زمان کلمات کلیدی موجود در یک مقاله تغییر خواهد کرد و این تغییرات باید در بازه های زمانی مشخص در نظر گرفته شود .

 

7- تغییرات CMS

سیستم مدیریت محتوا چرخه زندگی یک وب سایت را از تولید و بروزرسانی تا انقراض آن مدیریت میکند ، پلتفرم هایی مانند  WordPress , Joomla , Drupal , Magento که از آن برای مدیریت محتوای وب سایت استفاده میشود ازین دست سیستم ها می باشد. اگر سایت خودتان را بخواهید هر چند وقت یکبار بروز کنید احتیاجی به یک شرکت طراحی سایت نخواهید داشت با کمک سیستم مدیریت محتوا میتوانید تغییرات را بر روی سایت خود اعمال کنید ولی اگر سایت خود را بروز نکنید کاربران شما وقتی با یک صفحه همیشگی روبرو شوند کم کم شما را از یاد می برند چون چیز جدیدی برای عرضه به آنها نداشته اید ، حتی موتورهای جستجو نیز بر روی وب سایت شما چشم پوشی می کنند چرا که هم پای رقبایتان اطلاع رسانی و تولید محتوا ندارید ، گوگل طرفدار کاربران است ، به عبارتی وب سایتی را به کاربرانش ارائه می کند که بر اساس آنالیزهایی مطمن باشد بهترین پیشنهادات را پیش روی کاربرانش قرار داده است واضح است که گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری از این راه به دنبال محبوبیت است. استفاده از CMS های آماده و متن باز مانند جوملا و ورد پرس باید دائما بروزرسانی CMS شوند تا بتوانند علیه خطرات امنیتی بجنگند و مورد حمله هک قرار نگیرند ، عدم بروز رسانی این CMS ها شانس مورد حمله قرار گرفتن وب سایت ها را به شدت افزایش می دهد. همچنین باعث می شود بین برنامه های CMS وب سایتتان عدم سازگاری پیش بیاید پس با تحقیقات کامل و استفاده از تجربیات افراد موفق در این زمینه بروز رسانی خود را انجام دهید .  البته قابل ذکر است اگر محتوای سایت شما از دست نرفته است و کاربران زیادی را در بردارد تغییرات اساسی نیاز ندارد بلکه با اضافه کردن چند مقاله جدید و بروز کافی است تا رتبه بندی خود را ارتقا دهید. گزینه بروز رسانی خودکار در CMS ها گاها می تواند باعث ایجاد اختلالات عملکردی در وب سایت شما شود به همین دلیل ما به شما پیشنهاد نمی کنیم و بهتر است این کار توسط یک متخصص برای شما انجام شود.

8- بروزرسانی افزونه ها

روشی دیگر برای بروزرسانی سایت این است که از آلوده نبودن رایانه تان به بدافزارها اطمینان پیدا کنید همچنین بروز بودن مرورگرها و افزونه ها بسیار اهمیت دارد. در این حالت که البته کمتر رخ می دهد، رایانه شما به خودی خود بستر و حامل حمله به وب سایت شما خواهد شد پس مرورگرها و افزونه های مرورگرها را تنها از منابع مورد اعتماد دریافت و نصب کنید و به محض دریافت هشدار آپدیت، فورا اقدام کنید.

9- بروزرسانی سرور

سرور نیز یکی از بخشهای کلیدی فرآیند حفظ امنیت وب سایت می باشد، وب سرورهای IIS , Apache , … برای کسانی که با تنظیمات حرفه ای وب سایت خود بسیار آشنا هستند شناخته شده است ولی اگر شما با این وب سرورها آشنا نیستید، بد نیست بدانید که وب سایت شما برای آنکه در اینترنت در دسترس قرار بگیرد باید یک وب سرور داشته باشد. نکته قابل اهمیت این است که سرور وب سایت شما می تواند در مقابل حملات هکرها بسیار آسیب پذیر باشد و بهترین راه برای مقابله با این حمله بروز رسانی سرور می باشد که البته بهترین راه انتخاب یک شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات میزبانی وب ( هاست ) می باشد که ما شرکت های مطرح مثل : ایران سرور ، برتینا ، هاست ایران را به شما پیشنهاد می کنیم و از سرویس دهی هر سه شرکت اطمینان داریم.

10- استراتژی بروزرسانی

با بروزرسانی وب سایت تغییرات بسیار بزرگی ایجاد خواهد شد و مشکلات زیادی از سایت که فراموش شده بود برطرف شده و ساختار سایت تنظیم می شود، حتی می توان بروزرسانی را به عنوان استراتژی بلند مدت در نظر گرفت و برای رسیدن به این هدف برنامه صحیحی اجرا کرد ،در این پروسه قسمتهایی که قابل تغییر و ارتقا است را در نظر بگیرید و در حد امکان تلاش کنید و نقاط ضعف را رشد دهید و مبحث بروزرسانی سایت را همچنان دنبال کنید ، مطمئن باشید با چند هفته پشتکار به یک رتبه بندی خوب و قابل توجه دست خواهید یافت. البته بازه زمانی بروزرسانی سایت بستگی به محتوای سایت شما دارد، مثلا در یک سایت فروشگاهی باید در مدت کوتاهی بروز رسانی شود ولی در یک وب سایت طراحی سایت چند ماه یک بار و متناسب یا الگوریتم گوگل کافی می باشد.

نتیجه گیری

زمانی که وب سایتی طراحی می شود هدف اول آن فعالیت  برند سازی در زمینه تجارت الکترونیک است ، این امر محیا نمیردد مگر با ارائه محتوا و اطلاعات خوب ، بروز رسانی دوره ای به عنوان یک مرجع فعال و البته تولید محتوا مطابق با اصول سئو که در کنار این موارد امنیت وب سایت شما حفظ سلامت و امنیت محتوا ، وقت و هزینه ایست که تا به حال صرف نموده اید. تیم فناوری اطلاعات آواتار خدمات پشتیبانی وب سایت را به مشتریان عزیز خود ارائه می نماید و اکنون بیش از 100 وب سایت فعال توسط این شرکت به صورت دوره ای و ماهانه در قالب خدمات مشخص پشتیبانی و بروز رسانی می گردد برای آشنایی با خدمات پشتیبانی وب سایت به این لینک مراجعه بفرمائید.

 

راهنمای انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت

راهنمای انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت

1400-04-12

در مباحث سئو وبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، انتخاب کلمات کلیدی مناسب که هم پرجستجو باشد و هم دارای رقیبان سرسخت و دشواری نباشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. اگر کلمات کلیدی انتخابی...

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدامیک بهتر است؟

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدامیک بهتر است؟

1400-03-30

این روزها بهترین راه برای تبلیغات خدمات و محصولات، استفاده از وب سایت می باشد. ناگفته نماند که تا همین چند سال پیش بهترین راه برای تبلیغات درج آگهی در روزنامه‌ها، مجلات یا رسانه‌هایی مثل تلویزیون بود....

10 نکته موثر بروز رسانی وب سایت و تاثیر بروز رسانی برای سئو

10 نکته موثر بروز رسانی وب سایت و تاثیر بروز رسانی برای سئو

1398-12-17

اگر مدت زمان زیادی است که سراغ سایت خود نرفته اید و سایت خود را بروز رسانی نکرده اید باید با یک اراده قوی و صرف زمان و بودجه لازم خود را آماده کنید تا یه دستی به سر گوش وب سایتتان بکشید زیرا تغییرات ا...

راهنمای تولید محتوا سئو شده و بهینه برای گوگل

راهنمای تولید محتوا سئو شده و بهینه برای گوگل

1398-12-09

محتوای یک وب سایت اصلی ترین المان برای رفع نیاز و پاسخ به پرسش های مخاطبین می باشد. باید بهتر از هر کسی نیازهای مخاطبین و مشتریان خود را بدانیم تا با تولید محتوا بتوانیم پاسخگوی سوالات مخاطبان خود باش...

روش استفاده از تگ های H (heading) در صفحات

روش استفاده از تگ های H (heading) در صفحات

1397-06-11

تگ های هدینگ <h> مهم ترین عامل جهت معرفی عبارات کلیدی و اولویت بندی آن ها هستند اما بسیاری کاربرد این تگ ها را نمی دانند: تگ h1 : مهم ترین عبارت هر صفحه باید داخل این تگ باشد و در هر صفحه این تگ...

محتوا اصلی ترین شالوده سئو هستند

محتوا اصلی ترین شالوده سئو هستند

1395-04-10

حتماً تا به حال به این موضوع بر خورده اید که وب سایت هایی که در نتایج اولیه گوگل به چشم می خورند ظاهر گرافیکی چندان مناسب و چشم گیری ندارند وگاهاً در صفحه اول سایت با یک مقاله یا مطلب بلند بالا روبرو...

هاست ایران یا خارج؟ کدام هاست مناسب تر است؟

هاست ایران یا خارج؟ کدام هاست مناسب تر است؟

1395-04-08

همیشه بسیاری از مدیران وب سایت ها این سوال را در ذهن خود دارند که هاست ایران مناسب تر است یا هاست خارج از کشور؟ اولاً باید این را بدونیم که هاست داخل ایران و هاست خارج ایران یعنی چی و چه تفاوتی دارند؟...

عناوین صفحات یک وب سایت مهم ترین کلمات برای سئو

عناوین صفحات یک وب سایت مهم ترین کلمات برای سئو

1395-04-08

عنوان که بین تگ <title> قرار میگره یکی از مهمترین عوامل on-site سئوست. حتما زمانیکه نوشته ای مینویسید مطمئن شوید که کلمه هدف شما در عنوان قرار داره. کلمه هدف همون کلمه ای که شما دارید این نوشته...

شرایط و قوانین گوگل برای سئو یک وب سایت

شرایط و قوانین گوگل برای سئو یک وب سایت

1395-04-08

در مقاله قبلی تحت عنوان سئو چیست و چه شرایطی دارد ذکر کردیم که وب سایت شما باید از قوانین موتور های جستجویی پیروی کرده باشد تا توسط آن ها آنالیز گردد و طبق روال میخواهیم بند بند شرایط را به ترتیب ذکر...

دانشنامه سئو

راهنمای انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت

راهنمای انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای وب سایت

در مباحث سئو وبهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، انتخاب کلمات کلیدی مناسب که هم پرجستجو باشد و هم دارای رقیبان سرسخ...

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدامیک بهتر است؟

سئو یا گوگل ادوردز؛ کدامیک بهتر است؟

این روزها بهترین راه برای تبلیغات خدمات و محصولات، استفاده از وب سایت می باشد. ناگفته نماند که تا همین چند سال پیش بهتری...

10 نکته موثر بروز رسانی وب سایت و تاثیر بروز رسانی برای سئو

10 نکته موثر بروز رسانی وب سایت و تاثیر بروز رسانی برای سئو

اگر مدت زمان زیادی است که سراغ سایت خود نرفته اید و سایت خود را بروز رسانی نکرده اید باید با یک اراده قوی و صرف زمان و ب...

راهنمای تولید محتوا سئو شده و بهینه برای گوگل

راهنمای تولید محتوا سئو شده و بهینه برای گوگل

محتوای یک وب سایت اصلی ترین المان برای رفع نیاز و پاسخ به پرسش های مخاطبین می باشد. باید بهتر از هر کسی نیازهای مخاطبین...